| BiuL a întrebat:

Mi se face un mont la degetul mare de la piciorul drept. Sper ca intelegeti la ce ma refer, o excrescenta (osoasa cred) care incepe sa fie dureroasa. Ce pot sa fac sa o reduc sau cel putin sa nu mai imi creasca? Nu imi recomandati operatie ca e prematur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL explică:

Am gasit : http://medlive.hotnews.ro/......e-ele.html Merci la toti pentru raspunsuri

| ir3al a răspuns:

Trebuie sa margi la dermatolog, eu am fost si mi-a spus ca oasele s-au strans prea tere din cauza unei perechi de incaltaminte, si tot nu s-a dus dar imi apare in fiecare iarna, si am si niste pete rosii, dermatologul stie mai bine si poti merge si la ortoped

| BiuL explică (pentru ir3al):

Cred ca avem probleme diferite. eu nu am pete sau nimic altceva pe piele, e sub piele, cred ca o depunere de calciu. Maica mea are de ani de zile, nu dispare si apare in fiecare iarna... Cred ca un ortoped ar fi indicat decat un dermatolog.
Multumesc pentru raspuns!

| CoxOno a răspuns:

Du-te la un doctor care se ocupa cu boli osoase se poate sa ati iese asa numitele ciocuri
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:12, s:0&tx=93&ty=60

| BiuL explică (pentru CoxOno):

Merci, dar nu e aia, am gasit