| AllexXtreme a întrebat:

Am o unghie incarnata! Cum pot scăpa fără operație? E foarte dureroasă și am tras mult cu piciorul drept! dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Trebuie sa dezinfectezi locul bine si sa incerci sa tai unghia.
Operatia este o solutie dar raman ceva neplaceri.adica ramane locul sensibil plus ca apar niste ramasite de unghie care creste aiurea si trebuie taiata mereu.
Consulta un medic si vezi ce spune si apoi hotarasti ce faci.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să iei o pauza de la fotbal 1-2 săptămâni.
Poti să rezolvi problema si acasă dar este mai greu. Pentru asta folosești o forfecuță imediat ce ai ieșit de la duș, cât timp unghia este mai moale.
Poate că nu vei reuși din prima sau a doua; să nu te îngrijorezi.
Dar trebuie să iei o pauza de la fotbal, si înlocuiești cu tenis de masă, basket, etc.

| AllexXtreme explică (pentru anonimg):

Am tăiat coltul unghiei, dar carnea aia roșie tot acolo este, și pun mereu betadina și tot la fel este.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Du-te la un doctor ca poate scapi fara operatie.

| AllexXtreme explică (pentru MihaiNicu23):

Am fost și mi-a zis că singura soluție este operația! știu cât am tras cu dreptul la stângul îmi vine rău pe masă!

| GgAlex17 a răspuns:

Stai chill frate du-te la doctor ca nu mori si gata sau i-ati ceva de la farmacie