| anonim_4396 a întrebat:

Mi se intampla uneori sa imi amorteasca fata. E normal? Ce sa fac sa nu se mai intample?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mirela03 a răspuns:

Sa mergi urgent la medic! Sa-ti faci analizele de sange (inclusiv calciu ionic) +EKG + ecograf general (preferabil cu trimitere de la medicul de familie). Dupa ce obtii rezultatele, te intorci la medicul de familie care le va citi si te va trimite la un medic de specialitate daca este cazul.
S-ar putea sa ai probleme destul de serioase.

4 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Vitamina B1, B6, B12 injectabil... sau complex de vit Milgama... cauzele pot fi multe... chiar si o anestezie facuta la stomatolog gresit poate cauza. dar poate fi si ceva serios... cel mai bine sa consulti specialistul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se prea poate sa suferi de sindomul Bell's Palsy (Paralizia Bell), care poate fi cauzat de herpes sau chiar de zona Zoster, sau chiar poliomielita sau tuberculoza. Nu te speria, dar du-te la medic sa vezi care-i problema. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand se intampla sa iti amorteasca fata? Dupa stai intinsa cu fata in jos? Se intampla cand stai intr-un spatiu racoros? Daca este asa, nu e cazul sa iti faci probleme, e absolut normal. Daca ti se intampla fara niciun motiv, atunci du-te la doctor.

| Mihaela_bela a răspuns:

Se mai intampla sa simti o senzatie de paralizie la nivelul fetei; partiala sau totala, paralizia nervului facial poate avea diferite cauze, inclusiv o infectie virala. Iti recomand sa te consulti cu medicul tau de familie sau chiar cu un neurolog. In orice caz, nu poate fi vorba despre un infarct.