| Laurosa a întrebat:

Mie îmi venea menstruația de obicei super ok, adică nu aveam dureri prea mari, fluxul nu era unul abundent deloc, luna trecuta m-a surprins pentru că îmi venea super puțin și nu aveam dureri deloc. Acum sunt iar la menstruație și este un flux abundent, poate prea abundent. Acum am mers la baie și după vreo 4 ore am schimbat un absorbant de noapte. Când m-am uitat sa vad cat era am crezut că leșin. Și acum îmi este foarte rău. Scuze pentru greșelile gramaticale, dar mă simt rău și nu prea văd ce scriu. Ce ar trebui sa fac? Oare e normal? Tin sa precizez că durerile s-au intensificat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Hei. E complet normal ca intr-o luna sa-ti vina mai putin si intr-alta mai mult, intr-o luna sa nu ai dureri prea mari iar in alta sa te simti mai epuizata. Sa-l schimbi la 4-5 ore e normal. Corpul trece prin schimbari de la o luna la alta... ca sa iti fie mai bine acum, baga-te in pat la caldura, bea ceai cald si ia nospa SAU nurofen forte SAU paduden, ce ai prin casa. O singura pastila e de-ajuns. Te pui in pat si in curand durerea te va lasa. Stai calma ca e totul normal, somn usor.

4 răspunsuri:
| Anonim0506 a răspuns:

Sincer nu știu ce este dar si eu pățesc la fel asa ca o sa iti zic ce ma ajuta :sa pun ceva cald pe burta. Medicamentele nu funcționează pentru mine. Am mai auzit ca unele își fac baie în apa calda și le trece, acum nu știu. N-am încercat.

| Minodora32 a răspuns:

Poate ar fi bine sa consulti un medic.

Pe net gasesti mai mute articole ce te pot ajuta:
https://www.rasfoiesc.com/......REEA41.php

tratament cu vitamine:
https://www.mediculmeu.com/......ruatia.php
https://www.mediculmeu.com/term/ceauiri-dureri-menstruale.php

Menstruatia anormala:
https://www.esanatos.com/......a94644.php