| Andreasx a întrebat:

Morfina luata de bolnavii de cancer, pentru dureri, ataca inima? mama mea are cancer ultimu stadiu cu metastaze si ia din 4 in 4 ore o pastila de Sevredol morfina.Medicul de familie ne-a spus ca va muri de infarct cand o sa fie pentru ca morfina ataca inima daca e luata des.E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, din pacate mama ta va muri din cauza metastazelor care probabil afecteaza multiple organe. Morfina nu face decat sa amelioreze durerile foarte puternice. Fara ea, probabil ca s-ar stinge si mai repede. Imi pare rau pentru ea!