| OHmyGosh a întrebat:

Motanul meu a avut o alergie acum cateva zile. I se umflasera pleoapele si am fost cu el la veterinar, m-a vaccinat si i-a trecut.
De ieri seara am observat ca are rani in jurul gatului, are o pleoapa rosie si se scarpina mereu. I-am dat si aseara, si in seara asta cu Betadine, iar cand am terminat, am observat ca are o pata mare cu coji pe burta si i-a cazut blana.
A fost si deparazitat acum o saptamana si ceva...
Maine merg cu el la veterinar, dar vreau sa ma linistesc pana cand ajung acolo. Voi specifica si faptul ca il tin in casa, deaorece stau la bloc si sunt caini etc si am mare grija de el (baie o data la 2-3 saptamani, schimbarea apei din castron de cel putin 3 ori pe zi s.a)
Stiti cumva ce ar putea sa aiba? Merg maine cu el la veterinar, dar vreau sa ma mai calmez, deoarece numai la asta am gandul...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bella008 a răspuns:

Buna! Sugerez sa stai calma.

Mai bine nu te ingrijora! Poate fi de la o alergie! Veterinarul o stie ce mai bine!

Daci nu te ingrijora, iti va spune ce este de facut.Calmeaza-te,bine?

1 răspuns:
| Bella008 a răspuns:

Buna! Nu ma pricep la acest lucru, dar iti recomand sa te linistesti.

Veterinarul iti va spune ce se intampla. Poate fi de la o alergie, dar nu garantez nimic.Veterinarul stie cel mai bine!

Deci linisteste-te! Bine?