| pau2009 a întrebat:

Multumesc pentru raspunsul anterior. Acum am o problema mai gravacrying Prietenul meu este internat in spiatal si se simte foarte rau, medicii spun ca e doar o gripa normala si ca virusul (h1n1) nu a ajuns in judet (satu mare), mie mi se pare o prostie, doctorii il trateaza ca si la o gripa normala, mi-e foarte frica, am citit pe internet ca la multi au aflat ca au h1n1 dupa ce au decedatsad, am ctit ca h1n1 se poate trata in 5 zile cu tamiflu, dar doctorii acestea au spus ca virusul nu a ajuns aici, dar eu am citit pe net si el are toate simptomele, acum respira foarte greu ( am citit ca la toti care au murit plamanii le erau distrusi). am nevoie de pareri, cum as putea face sa il trateze cu tamiflu, eu refuza sa creada ca este h1n1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Mai bine consulta alt medic, du-te la alt spital

| uzzi92 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu un medic specialist sa vina sa il consulte, pentru ca nu e de gluma cu gripa porcina. Totusi poate are o gripa comuna si are sistemul imunitar mai slab si de aia se manifesta asa. Incearca sa nu te mai gandesti la chestii cu decedatu, ca nu e cazul.
Insanatosire grabnica prietenului tau sad