| Necunoscut112 a întrebat:

Natura m-a inzestrat cu niste dinţi micuţi (am 23 de ani) si ceva strungareata, deşi sunt sănătoşi. N-ar fi o asa mare problemă dacă buza de sus nu ar fi poziţionată în aşa fel încât nu mi se văd aproape deloc dinţii cand vorbesc, de parcă nici nu am... Pe viitor imi doresc sa fac ceva in privinţa asta, dar nu stiu ce mi-ar fi mai recomandat: faţete ceramice sau implanturi? Mi se pare mai simplu şi mai ieftin sa optez pentru faţete, având in vedere ca dinţii nu au carii si radacinile sunt sanatoase, dar fiind asa mici dinţii, faţetele ar putea fi făcute mai mari, sau doar cât e lungimea dintelui natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Vrei sa iti scoti dintii si sa ii inlocuiesti cu implanturi de 1000 de euro fiecare? Sa te mutilezi in halul asta ca sa ti se vada dintii? Si sa se vada, ca sa fie clar ca ii ai? Cum asta?

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu as incerca sa imi gasesc un psiholog sau sa rezolv singur aceasta problema falsa.

| Alexcri a răspuns:

Www.bananatic.com/home/
this site has great games