| anonim_4396 a întrebat:

Neata. Am o durere in partea stanga jos pe sold, unde ar fi apendicita numai ca pe stanga, as pute zice. Ma doare numai cand merg sau ma misc. A inceput sa ma doara aseara pe la noua jumate si de atunci nu mi-a trecut. Ma doare ca si cum as avea ceva desprins si se clatina pe acolo. Inca nu am fost la medic dar o sa ma duc daca vad ca nu imi trece. Voi stiti de ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tu te auzi ce spui? Soldul este la spate si apendicele (nu apendicita care este boala) este in burta. Durerea de apendice nu este intotdeauna in acelasi loc (dreapta). Mergi urgent la medic. Poti face septicemie si din aceasta boala numai 10 % scapa.

| micutza98 a răspuns (pentru Salontanul):

Scuze daca nu m-am exprimat corect, sunt stabilita de ceva timp in Spania si imi este unpic cam greu sa ma exprim in romana. vruiam sa zic la picioar, sus, la burta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Exprimarea ta LASĂ de dorit!

Dacă durerea este în partea din faţă, atunci poate fi o durere a ovarului stâng.
Ea poate fi cauzată de o anexită ( răceală/inflamaţie a ovarului ), sau de alte afecţiuni ale ovarului ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ).

Dacă durerea este în partea din spate, atunci poate fi o durere a rinichiului stâng, care poate avea diverse cauze...

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( eventual şi Trimitere la medicul specialist/ginecolog sau urolog ).

Toate cele bune.