| MarieKanker a întrebat:

Neaţa TePeU
Mi-am început viaţa sexuală acum 9 luni şi după menstruaţia îmi întârzia pentru că aveam probabil o dereglare hormonală sau că răceam( aveam imunitatea scăzută, răceam des şi am făcut şi analize şi eram ok). Şi înainte să-mi încep viaţa sexuală menstruaţa era neregulată.
În ultimele 3-4 luni menstruaţia mea a devenit regulată, mi-a venit mereu fix în ziua de 28 şi fluxul era cam acelaşi la fiecare lună.
Întrebarea e: Este normal să mi se reguleze după toate astea? Să ştiu dacă aş putea avea vreo problemă sau nu.
Mulţumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/sanatate-feminina/menstruatia/ce-este-menstruatia

E normal să se reguleze în timp. Desigur ai putea să ai o problemă, dar mă îndoiesc că e cauzată de regularea ciclului menstrual

1 răspuns:
| StefiChan8D a răspuns:

Da, e foarte normal. La majoritatea femeilor li se reguleaza menstruatia dupa inceperea vietii sexuale.