| Ana7807820 a întrebat:

Neata TPU!
De o saptamana eu dorm aiurea, adica ma trezesc de doua ori pe noapte si am un sentiment ca se uita cineva sau ceva la mine din umbra. Stau acasa cu mama si cu motanul, atat laughing
Chestia cu trezitul se intampla mai des in noptile de dinainte sa plece mama la servici.
Azi m-am trezit de la 4:30 si tin sa precizez ca m-am culcat la ora 23:15, dorm dupa-amiaza si beau lapte cald in fiecare seara, ca sa dorm cat de cat.
Daca incerc sa adorm acum, ma voi trezi din ora in ora, desi nu am niciun program.
Oare ce am? Dau funda la raspunsurile bune si folositoare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Esto prea odihnita. Vacanta te leneveste!

Fii activa fizic in cursul zilei!
Preia o parte din treburile casnice de la mama, pana ce te obosesti la epuizare!
Dupa cateva zile (e posibil deja chiar dupa prima zi) corpul tau va fi suficient de obosit, incat vei dormi mult mai adanc.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Desi nu am niciun program
Când nu ai nici un program, se întâmplă asta.

| mudokins78 a răspuns:

Incearca sa ai activitati diverse, ..sa te oboseasca pe parcursul zilei si o sa vezi ca o sa dormi mai bine. (mi s-a intamplat si mie acelasi lucru!)
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamna ca ți-ai dereglat orarul de somn, și eu am pațit ceva similar mai de mult încearca sa fi cat mai activa în timpul zilei, facand sport de exemplu sau alte activitați și încearca sa îți stabilești o ora fixa la care sa te culci.

| PitR a răspuns:

Încearcă să faci mișcare. In timpul zilei.

| Cazan_Adita_1998 a răspuns:

Daca simti ca se uita cineva la tine iti recomand niste tămâie si eventual o lumanare alba