| 2ochiicaprui a întrebat:

Neata! Un paianjen l-a muscat pe fratele meu, in jurul ochiului are o umflatura, a mai fost muscat la tara dar acolo i-a trecut in 12 ore fara sa-i facem nimic, e muscat de ieri si nu-i a trecut...Imi spuneti va rog ce trantamente sau creme de la farmacie.Va multumesc! Ofer funda

P. S. Are 4 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Asta e un pui de spiderman cu atractie la paianjeni. laughing
Lasa-l in pace ca se transforma el.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Da-i cu niste fluocinolon sau cu niste crema de galbenele, dar inainte de asta da-i si cu putin spirt, bafta!

| BlackHorizon a răspuns:

Daca te musca un paianjen trebuie imediat spalat locul cu apa si sapun din abundenta dar daca nu ii faci nimic ii trece in cateva zile.Am avut si eu o muscatura si mi-a trecut in 4-5 zile.