| Amalia05 a întrebat:

Nelamurie adeverinta sport

Azi am fost la doctor dupa o adeverinta pentru sport si nu am avut timp sa vorbesc prea mult cu el deaorece era nebunie acolo. Am avut in trecut probleme cu spatele, iar pe adeverinta mi-a scris direct scolioza juvenila nu figureaza in evidenta cu alte boli cronice. Pe spate nu mai scrie nimic.
Asta inseamna ca pot face sport sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

In mod normal trebuia sa scrie scutit sau nu de efort fizic.Nu ai voie sa faci este indicat sa faci gimnastica medicala de intretinere, care saiti oblice coloana sa stea dreapta.Ai grija de sanatatea ta!

1 răspuns:
| Rizer a răspuns:

Trebuie sa mergi la un specialist pentru asta ca sa stii cu exactitate daca poti face efort fizic.Dar anul trecut nu ai facut ora de educatie fizica? Ai fost scutita?