| FataTPUpunctRo a întrebat:

BUna. e bine pentru mine sa fac kick-box(sunt fata 11 ani). Mama mi-a spus ca nu e bine pentru mine mai ales ca sunt fata si am avut probleme de sanatate, scolioza(probleme cu spatele). Si nu vreau sa aud rasp gen: du-te la doctor pentru ca am fost la doctor si a spus ca ajuta sportu... dar mai putin sportu acesta sau nu te mai duce pentru ca imi place f mult acest sport. Pt cel mai bun rasp Fondoi:*

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca asta iti doresti cu adevarat incearca sa mergi de 2-3 ori si vezi cum te simti. Daca simti ca iti face bine, nu te doare nimic cred ca poti continua.winking

| missphantomim97 a răspuns:

Daca faci ceva din placere nu conteaza nici ce spune lumea (chiar daca e vorba de parinti) si in cele mai multe cazuri nici problemele de sanatate. si sincer de obicei ce spune doctorul e de rahat. poti incerca si daca rezisti si iti place poti continua. o sa-ti dau si un exemplu din viata mea: am facut volei 2 ani si imi placea enorm de mult... apoi au inceput "problemele" (am fost operata iarna trecuta la ligamente), totusi inca imi place sa joc si desi nu am voie, intotdeauna gasesc timp de volei. am mai fost si la cate un antrenament(fara sa stie nimeni), am jucat in curtea scolii, etc. cu toate ca am fost operata ligamentele mele sunt tot varza si aproape de fiecare data cand fac miscare imi sare genunchiul de la loc... dar pentru sport si pentru a face ceea ce iti place merita orice.

cat despre faza cu: "kick-boxul nu e de fete", uit-o! si eu sunt fata si de cand ma stiu sunt capitan de echipa la fotbal in curtea scolii, joc hambal, baschet, pollo, volei-aproape orice sport de echipa si de obicei joc numai intre baieti love struck

| •βϋβϋ•&•ϯᶏᵷ• a răspuns:

Imi primul rand este viata tha jy u decizihappy pricepi? jy pls spune-mi cum tsy-ay facut numele asahappy