| florymee12 a întrebat:

Niste trucuri care te ajuta sa slabesti in timp mai scurt? cine pune cele mai multe primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MamaNegri a răspuns:

1.fa sport cat de des poti si fa jogging in fiecare dimineata
2.nu manca dulciuri
3.mananca fructe legume multe
4.nu manca orez cartofi sau ce contine amidon mult
5.mananca chestii gen linte si seminte de astea sau nuci alune neprajite etc
6.fa-ti un program clar si respecta orele
7.fa totul in sport ca de exemplu coboara si urca fara lift nu mai merge cu masina sau autobuzul la scoala etc
8.bea in fiecare dimineata o cana de apa fiarta un ceai sau apa fiarta cu lamaie
9.mananca iaurt sau lapte 0.1 la suta cu goji fulgi etc
10.mananca carne fara grasime
11.nu manca fructe noaptea
12.trezeste-te dimineata
13.mananca cu minim 4 ore inainte de culcare
14.fa un sport
15.cateodata setea e confundata cu foamea. bea o cana cu apa cand iti e sete
16.nu bea sucuri decat naturale facute de tine
17.inscrie-te la un sport
18.nu mai manca paine sau daca nu atunci foarte putina
19.cel mai important e sa nu mai mananci dulciuri
20.inotul e foate sanatos

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să mănânci cam la aceleaşi ore în fiecare zi, şi dimineaţa şi la prânz şi seara. Nu sări peste micul dejun. Dacă între mese mănânci dulciuri şi bei cola renunţă la obiceiul ăsta, dulciurile să fie mai puţine iar sucul din comerţ deloc. Dacă mănânci fast food, renunţă, e mai greu prima dată dar uşor, uşor o să îţi dai seama că poţi. Deci, nu am spus sa nu mănânci dulciuri deloc, am spus să reduci cantitatea... şi, nu te lua după ce găseşti pe internet, nu te înfometa, mănânci mâncare gătită de mama ta atat cât să simţi că eşti bine. Fără excese.

| Dayuuum a răspuns:

Fa mai multa miscare. Mergi mai mult pe jos. Nu mai lenevi. Incearca sa fi mai activa, si mananca mai sanatos :3. Astfel vei slabi mai usor. Crede-ma. La mine merge. Am slabit vreo 2 kg repejor doar facand putin mai multa miscare si mancand mai putin :3.