| numesiprenume0 a întrebat:

Nu am prietena, dar am un libidou foarte crescut, am erectie des din aceasta cauza. Nu ma simt bine, de fapt nu pot rezista fara sa o fac, dar nici dupa ce termin la cateva minute nu ma simt bine... as dori sa stiu daca pot rezolva problema in primul rand. Ce urmari negative are masturbarea excesiva? Prostata poate fi una dintre ele? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de un sport sa-ti consumi toata energia asta si sa nu te mai obsedeze masturbarea.
Masturbarea excesiva duce la probleme psihice.

| Frank51 a răspuns:

Fa-o cat ai nevoie, dar nu exagera. Fiecare persoana are un anumit interval in care hormonii o iau razna, apoi se linistesc. Deci stai linistit.

| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de un psihiatru sa ti regleze libidoul.

| Sonia822 a răspuns:

Cati ani aveti Dv?

| numesiprenume0 explică (pentru Sonia822):

Problema e ca nu am asa multi, 22...

| darrio2007 a răspuns (pentru numesiprenume0):

La 22 ar trebui sa iti faci o prietenă. De multe ori, mana dreapta dauneaza. Sau stanga, dupa caz.

| Kevinn2000 a răspuns:

Eu cred că poți rezista fără să te masturbezi, dacă unii au reușit, tu de ce nu ai reuși?
Eu când făceam asta des, eram așa parcă mai paralel cu lumea, nu știam multe chestii, e greu de explicat, iar acum că nu mai fac deloc asta, mă simt mai bine, și am și avantaje, mai exact 2, unul este că nu mai uit unele amintiri ( nu știu dacă e adevărat, dar e posibil, eu simțeam că uitam mai des unele chestii ) și al doilea avantaj, am scăpat de un păcat.
Și avantajul de la început, nu mai sunt " paralel " cu lumea. laughing ( Nu sunt sigur 100% dacă era de la asta, ori așa eram eu, dar na... ).
Trebuie doar să vrei și să ai ambiție. Nu cred că te ajută la nimic asta.