| Sergiu2k12 a întrebat:

Nu inteleg de ce transpir foarte repede si mult..nu stiti cum sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Esti la pubertate? Daca da, e din cauza hormoniilor si o sa fie mai ok in timp. Pana atunci fa dus zilnic si foloseste antiperspirante. Daca nu merge asa si te deranjeaza tare tare du-te la un endocrinolog.

| pietrean a răspuns:

Probabil,mai mult ca sigur, esti o fire emotiva si organismul reactioneaza la stimulii externi.Nu prea ai ce face(in strainatate se extrag glandele sudoriparede la subrat)! Eu transpir si in palme si pe corp si la subrat si la talpi si pe pielea capului.Asta e, ma spal mai des, ma schimb mai des, folosesc antiperspirant(degeaba).Ce este mai periculos, ca prin transpiratie se pierd o parte din minerale si atunci trebuiesc luate suplimente.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Poate fi de la caldura, sau poate ca asa e corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva transpiratiei se poate folosi o solutie concentrata de bicarbonat de sodiu si apa. Este indicat a se folosi imediat dupa dus. Bicarbonatul de sodiu este eficient si impotriva mirosurilor neplacute din frigider, dar sub forma de pulbere.
Te pup!

| danyel89 a răspuns:

Fa sport des, zilnic, astfel corpul tau se va obisnui cu schimbarea de temperatura si nu vei mai transpira des