| anonim_4396 a întrebat:

Salut, transpir repede sad De ce? Nu sunt gras... dar transpir repede sad why?

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Eu iti dau din punctul meu de vedere cea mai eficienta si ieftina solutie. De fapt poti sa-l consideri un fel de tratament:
Intr-un pahar/ o cescuta pui un pic de apa cam 2-3 degete de apa de la robinet si peste adaugi o lingura de bicarbonat de sodiu (alimentar sau de la farmacie), amesteci bine si atat dimineata cat si seara dupa baie aplici cu un tampon de vata solutia obtinuta la subrat.
Mie acest tratament mi l-a recomandat un dr dermatolog si mi-a spus ca este foarte eficient si in cazul picioarelor.
Ideea de baza este sa te tii de acest tratament cel putin o saptamana dupa care poti face pauza o alta saptamana.si tot asa pana glandele tale se regleaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea fi pe baza nervoasa. Esti mai agitat de felul tau? Te framanti mult in legatura cu diverse probleme? Nu stiu cati ani ai, insa cu daca esti adolescent ar trebui sa scapi de problema dupa aproximativ 20 de ani. Insa, ca sa fii sigur, poti merge si la o consultatie la un medic endocrinolog, sa stai linistit.