| Jigokunokishi a întrebat:

Ce imi recomandati pentru transpiratia la picioare? Transpir mult (tot corpul transpira mult si repede, chiar daca nu mi-e cald, chiar daca sunt imbracat subtire transpir foarte mult) si as dori sa scap de mirosul urat de la picioare, afectate din cauza transpiratiei. Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai cu picioarele în apă bicarbonatată, spray mentolat de picioare și consultă și un dermatolog.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Folositi spray-uri pentru picioare - le gasiti in magazinele cu articole sportive; bineinteles, asta pe langa o igiena extrem de riguroasa, dar asta cred ca faceti deja. http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva

| barbutxxx a răspuns:

1. Spala adidasi si picioarele mereu dupa fiecare utilizare
2. Incearca niste pudra de talk. Bafta.

| CosminAdrian a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti pudra de talc, deoarece piciorului nu ii este cald dar este materialul de vina