| absint a întrebat:

Nu m-a durut in viata mea capul. Pana acum o saptamana. De atunci,nu ma mai lasa. Bine,trebuie sa precizez ca nu e durere ci doar o stare deranjanta,o presiune pe tample care ma enerveaza. Pot sa desfasor orice activitate fara probleme,dar faptul ca simt chestia asta,pur si simplu ma enerveaza.
Am citit pe internet,am descoperit ca e "cefalee de tensiune". Cauza in situatia mea este,probabil,depresia,anxietatea. Bine,nu sufar de niciuna dintre astea doua dar recent a avut loc un episod care m-a tulburat mai rau decat orice pana acum. Am stat si am intors pe toate fetele intamplarea,mi-am facut procese de constiinta etc. Si,zic eu, asta e rezultatul : cefalee de tensiune.

Acum,intrebarea mea e daca aceasta stare este sau nu de lunga durata? Adica,nu ar trebui totusi sa imi treaca, din moment ce acum sunt 100% bine si nu mai sunt afectat absolut deloc de ce s-a intamplat inainte? 7 zile incontinuu e totusi cam mult.

Ar fi aiurea sa fie cronica din moment ce cauza a disparut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Orice are un inceput, si tu stii bine lucru acesta. Tot la fel de bine stii ca, daca situatia se repeata, este indicat sa mergi la medic.

| Alicezzz a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca este cefalee, este doar o banuiala... indicat este sa mergi la un consult si sa vezi ce iti spune medicul si daca este cazul de pastile. Multa sanatate!