| PrincessConsuela a întrebat:

Nu mai pot! M-a lovit unul cu o piatra in picior si acum mi s-a umflat si nu stiu cum sa ii zic. E partea de jos a piciorului. Ce sa ii fac in afara de ceva repe pe umflatura? Cam in cat dispare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Nu o să dispară dacă nu mergi la un medic. Părerea mea. Nu sunt adeptul tratamentelor fără medic.

| liviu42 a răspuns:

Urgent pune cuburi de gheata infasurate intr-o batista si indicat a merge sa faci o radiografie.

| liviu42 a răspuns:

Urgent pene cuburi de gheata infasurate intr-o batista si indica a merge sa faci o radiografie.

| PrincessConsuela explică:

Radiografie? Hai frate... nu cred ca am ceva chiar asa. Dar ma doare ce-i drept. Si m-am julit. Si tin gheata. Pot sa imi misc piciorul si degetele. Doare dar pot. Sa zicem ca este laba piciorului, sus in parea stanga.