| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot crying
ma doare in gat ingroziitoor, deci ingroziitor!
si mai mult de cateva minute imi tot vine sa inghit, iar si iar. nu ma pot stapanii ce sa fac?
am luat Panadol comprimate, parasinus, vitamina c, fervex si maine mama se gandea sa imi ia strepsils plus.
bine, bine ma doare in gat (trec peste) dar ce se intampla cu inghititul asta continuu, numai pot! mi-e sommnn dar nu pot sa adorm crying. de doua zile, m-am saturat!
credeti ca mai rau ma poate afecta inghititul (in gol )? ma cam doare splina fiind ca eu chiar fac efort pentru inghititurile astea!
ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Fa gargara cu sare. Posibil sa ai infectie la gat/puroi. Sarea e antiseptic bun!
Daca nu trece, 5 zile de antibiotice + ceva de supt.
Inghititul continuu e din cauza iritatiei. Cand ai ceva in gat, reflexul e sa inghiti. Iti va trece si asta cand se va vindeca gatul. Cu toate astea, incearca sa te abtii, sa nu devina obisnuinta!

| Cornulet a răspuns:

Fa'ti un ceai fierbinte cu lamaie, o sa fii surprinsa ce minuni face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@realista: ai rezolvat problema? acelasi inghitit continuu il am si eu...numai ca pe mine nu ma doare in gat, si adorm foarte greu noaptea din aceasta cauza! te rog sa imi dai si mie detalii despre cum ai rezolvat problmea. multumesc

| rahelyta a răspuns:

Mananca gheata