| rareloop a întrebat:

Nu mai simt gustul sarat si dulce atat de puternic! Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| glamorous_6251 a răspuns:

Daca esti racit este normal ca simturile sa fie afectate... intrebarea mea este daca celelalte gusturi le simti?

5 răspunsuri:
| ღAnonimღ a răspuns:

Consulta un doctor... na'nu stiu ce sa spun. Fumezi, bei, iei droguri, sau ceva? poate manaci prea multe acadele, sau ai vreo "älergie"... du-te la un medic sati "consulte" Papilele gustative

| rareloop explică:

Adica am mancat o felie de cremes si nu mi s-a parut dulce deloc, iar ai mei spun ca este extrem de dulce, la fel si cu racitura, nu mi se parea sarata si ei se mirau de ce mai pun sare.
P. S. - Sunt racit de ceva timp, e posibil ca asta sa fie motivul?

| rareloop explică:

Adica am mancat o felie de cremes si nu mi s-a parut dulce deloc, iar ai mei spun ca este extrem de dulce, la fel si cu racitura, nu mi se parea sarata si ei se mirau de ce mai pun sare.

P. S. - Sunt racit de ceva timp, e posibil ca asta sa fie motivul?

| rareloop explică:

Si nu, nu fumez/beau / droguri

| rareloop explică:

@ glamorous ie, le simt, dar nu ca inainte, si tusesc intr'una