| Tourniquet a întrebat:

Nu stiu ce naiba am avut azi. straight face

Am sa va spun thinking

M-am trezit la 8, la 12 am mancat telina cu maioneza pe paine si pe la 13-14 am inceput sa ma simt rau. straight face. Pe la 16 am inceput sa tremur :-s. si am stat in pat o ora si tot rau ma simteam, am facut o baie la 18 si m-a luat cu ameteala... iar acum ma simt un pic mai bine. Insa ma doare capul.

Deci. ce s-a intamplat? straight face Ca tot nu inteleg. Ati mai patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai mancat ceva extrem de greu si indigest si organismul n-a facut fata sa digere. A reactionat si el cum a putut. Esti norocoasa ca esti sanatoasa si tanara, altfel putea sa fie mult mai rau. Nu mai manca astfel de porcarii, ca incet incet o sa fie din ce in ce mai rau.

mira
| mira a răspuns:

Maioneza s-a invechit.

| marrr a răspuns:

Probabil ca te-ai stricat la burta de la ce ai mancat, cine stie cum s-a amestecat mancareatongue.
Pt ca durerea de cap sa-ti treaca, stai in pat si roga pe cineva sa-ti faca un ceai indulcit cu miere si cu putina lamaie. Lamaia ajuta daca inca te simti rau(greata), iar mierea este mai buna ca indulcitor decat zaharul. Daca nu iti trece, ia un nurofen sau un paracetamol fiola(pune-l in ceai) si iti va trece repede:d
Multa sanatate>big grin

| BRG a răspuns:

Vezi să nu î-ți fi scăzut glicemia, că în asemenea cazuri tremuri.

nony
| nony a răspuns:

In termenii populari se numeste ca ai : coletzi. E de la maioneza pe care ai mancat-o.Corpul nu a asimilat-o din cauza exccesului de ulei si ai facut o indigestie.Cand mai patesti asa cauta o femeie batrana care stie sa traga de coletzi. Te pune pe picioare imediat happy

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Telina cu maioneza?/
confused
nu am mai auzit de astfel de mancare
laughing

| alexdop21 a răspuns:

Pai de ce nu incerci si tu sa mananci ceva calumea, pentru ca telina nu tine de foame si nu poate inlocuii anumite grupe de alimente, asa ca sfatul meu e sa iti faci un regim alimentat echilibrat si sa incerci sa consumi o grupa mare de alimente, implicit de carbohidrati, proteine, fier s. a. m. d

| cristianpopa a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti maioneza clasica cu cea din pufuleti, sau fa un amestec intre usturoi si iaurt slab. Si manaca si altvea, si mai regulat. Si tine minte, arunca maioneza! big grin

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Alceva decat maioneza n-ai gasit? laughing
Te-ai stricat la stomac, poata sa fie chiar o reactie alegica...

| Bettt:) a răspuns:

Da... am patit. Pe mine ma lua cu frig, si dupa aia transpiram straight face. Sincer, nici eu nu stiu ce s. a intamplat. Sorry sad,