| Brehne a întrebat:

Nu știu cum sa fac să nu mi se mai încordeze gatul,zona cervicala,pur și simplu atunci când îmi trosnesc gatul se aude un zgomot foarte puternic, pe care simt nevoia să îl fac la o ora sau chiar mai puțin deoarece înțepenesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Rosnirea articulațiilor este un fenomen des întâlnit, însă, atât timp cât nu vine la pachet și cu dureri, zgomotul nu trebuie să ne îngrijoreze

https://www.petrebogdan.ro/......tratament/