| Dragos7899 a întrebat:

Nu știu dacă am pojar sau ce o fi, deoarece ieri am avut bubițe pe burta, iar azi nu mai am, nu trebuia sa îmi apară pe tot corpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent anuntat medicul de familie sa vina acasa, iar tu stai in casa, izolat de lume, ca poti fii contagios, daca se dovedeste ca-i pojar, pojarel, varsat sau chiar scarlatina.
da, sunt sanse sa apaar pe tot corpul.
Atentie: nu te scarpina, ca raman semne pe corp, pe veci.

| asperger3 a răspuns:

Salutare. Eu am mancat mai demult Krakx si am patit la fel doar ca in cateva ore au dispărut petele. Stai liniștit/ă. E o alergie sau reacție alergica

| Dragos7899 explică (pentru asperger3):

Da, dar au dispărut și tot am mancarimi

| gothicbat a răspuns:

Poate ai alergie la ceva.