| ioana_7495 a întrebat:

Nu stiu daca sa ma speri sau nu dar mi-am luat tensiunea arteriala si am observat ca pulsul imi era de 102 si mi-am luat inca o data tensiunea si am avut pulsul de 106 si am doar 13 ani as vrea si eu sa stiu daca e problema sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| westmaxx a răspuns:

Ai 2 posibilitati sa afli adevarul 1 duci aparatu la verificat sa fie reglat cum trebuie si 2 mergi la un control la medicu de familie si daca chiar ai o asemenea tensiune sa-ti dea un tratament si nu consuma cafea si coca-cola pe caldurile astea