| MihaelaStyles a întrebat:

Nu stiu dc dar de la un timp am senzatii de greata, ma doare capul, am avut si febra in weekend, toate astea mi se-ntampla de saptamana trecuta de cand am ragusit. Ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Marry1227 a răspuns:

Rubeola

| idaniel02 a răspuns:

S-ar putea sa ai rubeola pentru ca aceste semneapar destul de des.Insanatosire rapida!

| a2dr33ad33a a răspuns:

Uite Miha s-ar putea sa ai rubeola deoare'ce saptamana trecuta vineri am avut si eu rubeolahee hee si inainte cu o zi ma simteam foarte rau ma dureau toate eram obosita ma durea gatuhee hee avea pete rosii pe fata pe corp s-ar putea sa inceapa sa-ti curga nasu sa :*... te doara gatu sa te usture da e oky o saptamana stai in casa, iar dupaceea vei fii fresh te pup nu te speriahee hee:*... eventual du-te la un control la docotr si el sigur te va lamurii pupici:X:X:X>big grin

| Unu_Unu_Doi_AndreiMan_1996 a răspuns:

O sa ai rubeola...iti propun sa mananci mult iaurt, fructe(pentru vitamina C), sa bei limonada (pentru ca trebuie sa mananci si sa bei chestii acre). Nu uita sa iei paracetamol de 3 ori pe zi pentru ca o complicatie a acestei boli este meningita... Sa ai insanatosire grabnica.PA!