| Mimmiy a întrebat:

Nu stiu exact ce se intampla cu mine in ultimul timp, nu pot sa ma bucur de nimic, nici la scoala nu imi place sa mai merg, nici chef nu mai am de invatat, as sta toata ziua in casa facand nimic. Sunt nervoasa, plang si sunt complexata de felul cum arat si ai mei nu stiu asta pentru ca nu vreau sa afle deoarece acum 1 an am slabit manancand foarte putin si facand cateva exercitii, eram atat de fericita in aceaa perioada incat nici foame nu imi era, insa familia in special parintii mereu comentau ca vai ce ai slabit, ca de ce nu mananci paine si chestii de genul si acum as vrea sa fiu la fel de slaba ca inainte, ma uit la pozele de atunci cateodata si am asa o ciuda ca m-am ingrasat mai mult din cauza mamei care mi-a bagat dulciuri pe gat pana cand a vazut ca am pus pe mine. Nu stiu cum sa procedez, ce sa fac, dar eu una nu ma simt bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am ingrasat foarte mult in ultimile 6 luni
La fel, nu am chef sa ies.
Fa mult sport, dar pe langa asta, trebuie sa ai si o alimentatie echilibrata.
Dand esti slab, toti incep cu "vai, dar de ce esti asa slab, mai mananca si tu", iar atunci cand te ingrasi incep cu "De ce te-ai ingrasat bla-bla"
Nu conteaza, trebuie sa te simti bine
Este corpul tau pana la urma.
Ascociezi scoala si iesitul cu toti acei oameni care iti critica aspectul
Este fix problema ta daca vrei sa slabesti, sau nu. Nu ii lasa pe alti sa aleaga pentru tine.
Incepe usor, fa zilnic cateva exercitii fizice, iar apoi o zi repaus.
Descarca de pe Magazin Play cateva aplicatii care iti explica cum sa faci anumite exercitii si pentru ce zone

| Mimmiy explică:

Nu conteza numarul de kilograme pentru ca pe mine nu astea ma intereseaza ci corpul

| Urucu_Laurentiu_1999 a răspuns:

Ce inaltime ai si cate kilograme? sunt sigur ca exagerezi la faza cu kilogramele.
Ai prieteni? petrece timpul cu ei, nu cred ca esti suparata si cand stai cu prietenii, incearca sa faci tot felul de activitati care iti plac. axeaza-te pe ceva ce iti place si fa performanta.

| DariaTheodora a răspuns:

Ai putine probleme cu siguranta pe sine..si din ce ai scris.ti-e frica! Esti nesigura, ti-e greu sa faci lucruri pe care le faci zi cu zi...stiu cum este...te vei obsisnui..eu sunt de 5 ani in faza asta.dar mi-a trecut! succes ..ai grija de tine