| raluca014 a întrebat:

Buna TPU
Am o problema si chiar nu stiu ce sa fac sper ca poate sa ma ajute cineva cu un sfat
Eu de la inceputul verii tot incerc sa slabesc, nu am mai pus paine in gura m-am abtinut cat de mult am putut eu de la dulciuri, nu am mai baut sucuri nu am mai mancat prajit si nici in exces ba chiar cateodata nu prea mancam nimic ba chiar am facut si miscare si am mers mult pe jos.
Sunt complexata de corpul meu si de la inceputul anului mi-am propus sa slabesc dar nu se vede absolut nimic simt ca arat exact la fel. am slabit doar 4 kg dar chiar nu se observa diferenta si nu inteleg ce sa mai fac nu mai suport.
Am si anemie de cand m-am nascut si imi e frica sa stau si sa nu mananc nimic dar nu stiu ce sa mai fac.
Va rog mult sa ma ajutati tin sa precizez ca am 14 ani 152cm si 46 kg. cer seriozitate va rog mult mama mea nu ma baga in seama cand vine vorba de astfel de subiecte si chiar am nevoie de ajutor!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

La asa o greutate si inaltime, sa slabesti 4 kg e destul de mult, e normal sa nu mai poti slabi pentru ca nici nu ai nevoie sa mai slabesti

| raluca014 explică (pentru Furnicuta000):

Chiar am nevoie sa slabesc stiu ca e o greutate normala pentru ca si doctorul a zis asta dar mie pur si simplu nu imi convine corpul meu

| pufulescu0o a răspuns:

Uita-te la ce spun ceilalti useri de sex feminin, sa slabesti 4 kg la dimensiunile tale este deja o aventura deci trebuie sa ai rabdare. Se poate, nu e imposibil, dar cere timp! Nu esti grasă, tocmai de aceea nu poti sa slabesti, repet NU ESTI GRASĂ, si de aceea corpul nu poate sa piarda greutate fiindca si-a gasit echilibrul si nu vrea sa iese din echilibru.