| Sombody a întrebat:

Nu pot urina in bai publice sau cand cineva ma asteapta. Pot doar cand sunt singur. Daca e cineva pe langa mine stau vreo ora degeaba.Am citit pe net ca e ceva de rusine.Ce pot sa fac sa imi treaca?(exista ceva medicamente?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai si mintea scurta, ca ti s-a spus deja, aici pe forum acelasi lucru, dar vad ca tot pui intrebarea...

Rusinea iese cu tupeu: inveti sa mergi in baile publice, iti scoti cucul si faci alaturi de altii, chiar daca in primele 5 minute nu-ti vine, stai acolo pana faci, chiar si 2 ore, ca sa te inveti.

ia de citeste:

https://www.tpu.ro/......mine-stau/

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Nu sunt sigur dar sunt slabe șanse să fie medicamente pentru așa ceva, este ce ai spus tu ceva legat de rușine, corpul tău îți interzice deoarece în subconștient ți-e rușine, dar dacă te îngrinoreaza tare poți vorbi cu un medic