| alma200033 a întrebat:

Numai ce mi-a trecut raceala si ma duc la scoala unde copii sunt raciti, am sa ma racesc din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Daca "te racesti", inseamna ca esti mort.
Dar e posibil sa racesti din nou daca vei lua virusul de la colegi.

| alma200033 explică (pentru tril):

Cum adica sunt mort?

| tril a răspuns (pentru alma200033):

Mort ca toti mortii. Ei se racesc dupa ce mor.
Daca nu intelegi, pune mana pe gramatica si vezi verbele.

| GameRoGo a răspuns:

Daca ai imunitatea scazuta, da o sa racesti

| bogdybres7 a răspuns:

Depinde de imunitate. ia medicamente de imunitate si mananca multe fructe si legume