| Andreeeea_6837 a întrebat:

Aproape toti colegi mei sunt raciti si tot mai vin la scoala. ce sa fac sa numai racesc si eu, iar?straight facecrying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DonCorleone a răspuns:

Pai poti sa te muti cu cineva care nu e racit asa rau sau deloc
sigur nu toata clasa ta e racita
si poti manca cat mai multe fructe ca ajuta la imunitatewinking
fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Pai ia vitamina C sau echinaceea ca sa iti intaresti imunitatea.incearca sa nu stai in preajma celor care sunt foarte raciti.

| Bog15 a răspuns:

Daca ai racit deja, sanse minime sa mia racesti, pentru ca organismul deja are sistemul imunitar pregatit, asculta sfatu lui Dragos, nu sta foarte aproape de colegi, si in principiu cred ca esti ok

| MeScorpion a răspuns:

Ia niste vitamine, o aspirina, un paracetamol ca sa-ti intareasca sistemul imunitar si incearca sa te feresti cat mai mult posibil de cei raciti.
Sau pur si simplu stai acasa. big grin

| レクス a răspuns:

1.Cand iei tusesc, nu sta in apropierea lor
2.Mananca multe vitamine
3. Poti sa iei Vitamica C.