| Pitic a întrebat:

O colega spune ca se face cu crema depilatoare de la Farmec, si parul ii creste peste 2 saptamani. m,am facut si eu si mi, a crescut parul la loc a doua zi, si mi, au mai aparut si niste bubite pe picioare,. de ce? voi ce crema depilatoare imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca crema depilatoare veet

| stepphy a răspuns:

Eu nu-ti recomand nici o crema. Pielea ta fiind mai sensibila nu accepta orice ingredient din creme.Depinde si cu ce te epilezi. Daca ii big spalate pe picioare cu sapun Dove si apoi dai cu Big-ul. Daca este epilator si iti apar bubite nu are nimic. Este normal, doar iti ia din radacina.Foloseste-l odata pe saptamana

| oannaroman a răspuns:

Depinde de piele, poate tu nu ai acelasi tip de piele ca si ea si iti face rau crema. Esti mai sensibila, ar trebui sa consulti un medic inainte sa nu faci ceva mai grav. happy