| anonim_4396 a întrebat:

O cura de dezintoxicare ceva?
adica, am devenit vegetarian, si vreau sa devin cat mai...curat.
sa elimin toate porcariile ramase de la carne si etc.
o ...reteta usoara ceva?
mai am si mici probleme de acnee...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,consuma cat mai multa apa plata, 2-3 litri pe zi,fa sport, manaca multe fructe, legume si alege sa ai o alimentatie sanatoasa si echilibrata.

3 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Multe ceaiuri din plante, nu din fructe, clysmol...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca regimul d-rului Oshawa, de 10 zile. Adica numai 4 cereale: grau, orez, mei si hrisca, preparate cum vrei tu : fierte, coapte ( doar graul) sau painisoare. Eu am urmat un astfel de regim tot in perioada cat am fost vegetariana si a dat rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa faci si clisma. A fi complet detoxifiat nu inseamna a deveni vegetarian. Si nu uita, ai nevoie de proteine, organismul are nevoie de ele. Printre acele porcarii de care vorbesti se afla si proteine. Bafta!