| Emmy2345 a întrebat:

O fata ma intreaba daca are voie sa tina dieta dukan, insa eu cred ca-i cam micuta(12 ani), si ar vrea sa slabeasca vreo 4-5 kg...Voi ce spunetithinking Am nevoie de raspunsuri urgente!big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ackles a răspuns:

Salut! Ca si domeniu in care activez is consultant de sanatate in principii alimentare. adica diete. |Ca sa slabesti nu este nevoie de nici o dieta, ai grija la ce mananci, "jongleaza" numarul de calorii dar ai grija ca orce ai manca sa contina proteina, vitmanina, calciu, adica ce are nevoie organismul pentru a functiona in parametri normali. Sa aiba 3 mese pe zi... si de asemenea, minim 40min de alergat sau sa faca sala, fittnes. Mult succes. P.S-Dietele nu fac alt ceva decat iti deregleaza metabolismul si iti deschid caile spre obezitate sigura!