| IngerashuTau a întrebat:

TPU....am o intrebare, am o prietena si are nevoie sa slabeasca pana la vara viitoare(2013) 10kg dar nu vrea sa tina dieta, ce i-as putea recomanda?

Răspuns Câştigător
| Deaa99 a răspuns:

Hei buna si eu am trecut prin asta dar m-am consultat cu profesoara mea de sport si uite ca acum am reusit de la 56 de kg am ajuns l 50 in doar 1 luna. Nj la tine daca o sa functioneze dar tr sa incerci mie mi'au dat roade. Uite niste ex : In fiecare zii cate 100 sarituri cu coarda. si nu fa pause. Daca ai obosit sa sari cu coarda in timp ce vrei sa te odihnesti fa fandari sau genoflexiuni. astea se fac ziua. seara chiar daca mananci dupa ora 6 sau 7 atuncia mananca foarte putin si nu bea apa in timpul mesei. dupa ce ai papat stai jumatate d ora si te poti apuca la ex de seara : 100 abdomene dar nu tr sa te ridici de tot macar jumatate din spate sa fie ridicat si ajunge 100 sunt putine si la saritul coardei si la abdomene maxim 500 pe zi ar tr sa faci dar depinde de organismul tau. apoi genoflexiuni maxim 40 in fiecare seara 10-15 flotari depinde cate poti. fantari lateral 20 la un picior. Si o alimentatie sanatoasa fara.: Paine dulciuri odata pe saptamana dar nu exagerat fara prajeli fara fasfuduri. si etc. Succes pentru prietena ta. Si daca vrei poti incerca si tu daca nu eti multumita de cum arati baftaa amandurora :*

2 răspunsuri:
| Robertty a răspuns:

Un pic de dieta macar si muuuuuuuuuullt sport! daca se poate chiar FFFF Mult!

| R0b3rTa a răspuns:

Daca prietena ta vrea sa slbeasca trebuie sa o faca moderat, nu dintr-o data. astfel raspunsul e simplu:mananci de toate dar reduci SUBSTANTIAL CANTITATEA, adica:nu mai maninca 3 felii de paine ci doar 2; nu mai mananca 30o gr iaurt ci doar 150 gr; si tot asahappy