| anonim_4396 a întrebat:

O intepatura in "spatele palmei" poate cauza o infectie? Mi-a ramas un punct albastru acolo de la intepatura cu pixul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoru a răspuns:

Nu e infecti. Daca e albastru punctul este o vanataie. daca era rosu sau galbui era infectie.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru doctoru: de fapt am observat in timp, ca e rosu in jurul lui.

| AnneMarie27 a răspuns:

Nu nu cred ca e cazul sa te alarmezi te teme nu cred ca se va infecta dar pentru orice eventualitate daca este foarte adanca intepatura sau stiu eu ce este bine sa te dai cu putin spirt...dar nu cred ca se va intampla asta...mi s-a intamplat si miehee hee si inca cu stiloulhee hee(si cred ca el este si mai ascutit) fundita?batting eyelashesbig grin