| danutzalexandru a întrebat:

azi la ora de m3 profa mi-a scazut 1 punct la purtare cu pixul, vreau sa aflu daca acel punct scazut cu pixul se poate sterge?

Răspuns Câştigător
| cupydo0n a răspuns:

Se poate sterge, stai linistit.
La sfarsitul anului, comitetul de profesori fac o sedinta despre punctele la purtare.
De exemplu doamna Mariuca' a scazut 12 puncte la purtare pe parcursul anului la unii dintre elevii la care ea preda.
In acesta sedinta se pun toti profesori de acord, fiecare aduce informati despre elev, pro si contra, cum sa purtat el la celelalte ore si se stabileste daca punctele ii vor fi sterse sau nu. Asta ei decid.
Asa ca punete bine macar pe langa ceilalti profesori.

O zi buna.

9 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nu se sterge. daca era trecut intr-un carnetel da dar asa...nu
sper ca nu e vorba de un punct la purtare

| danutzalexandru explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Ba din pacate dacrying

| Adelinnaaa a răspuns (pentru danutzalexandru):

Depinde de care pix poate fi pix cu radiera, eu zic sa te cumintesti si sa faci tot posibilu sa dispara punctul ala! Funda

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Da, se poate sterge dar acuma depinde si de pix.
La unele merge la altele nu.

Oricum ai grija pe viitorwinking

Răspuns utilizator avertizat
| HAHAALEX a răspuns:

Din pacate nu, daca era cu creionul se putea.

| DeutzaRo a răspuns:

Ideea e ca, la sfarsitul semestrului se va face o sedinta cu toti profesorii.Profesaora va spune de acest incident si profesorii vor spune daca sunt de acord sau nu cu scaderea medii la purtare si se vor strange semnaturi. Daca nu vor fi toti profesorii de acord, nu va mai fi luat in considerare si nu te va afecta cu nimic. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| RedSpeeDy a răspuns:

Daca e scris cu pix pilot se poate sterge sau creon in rest nu.sad

| AllexandraA12 a răspuns:

Paiiithinking
Depinde de care pix avea (p.s au aparut acum cele cu care putem sterge)... Daca avea normal din pacate nu!winking