| danutzalexandru a întrebat:

zi profa de m3 mi-a scazut 1 punct la purtare cu pixul vreau sa aflu daca acel punct se poate sterge?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nota la purtare se scade in consiliul profesoral si se scade in catalog de diriginte la propunerea profesorilor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce poznă ai făcut?
Da, se poate șterge, profesorul are metoda lui (nu ți-o pot deconspira big grin), care o va aplica numai dacă observă că îți îndrepți comportamentul, dacă îl vei ruga să te ierte (să sperăm că îți va accepta "chinuitele" scuze), dacă-i promiți că nu mai revii asupra abaterilor pentru care ai fost sancționat etc...
Dovedește că poți fi (și) un copil bun!

| danutzalexandru explică (pentru floresdemayo):

Am rezolvat intru-un final era scris cu creionul laughing si mi la sters...va multumesc pentru sustinere, respect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu diriga? Numai ea si directoare au dreptul sa hotarasca acest lucru.

| fabian123321233 a răspuns:

Daca esti cuminte si nu mai faci nimic isi sterge punctul asa o facut si lui fratimiu

| mihapop a răspuns:

Nu deoarece "ce e scris cu penita nu tai nici cu bardita"

| bossmadiboss a răspuns:

Se poate doar daca ai pixul pilotfricsen. Funda?big grin

| mihapop a răspuns (pentru bossmadiboss):

Serios mare ajutor si vrei funda pentru ce?