| IoanaIoa88 a întrebat:

O intrebare pentru fete. Vi se intampla sa va curga un lichid alb pe chiloti. simti ca si cum faci pe tine. de la ce e?
p.s: fara raspunsuri stupidewinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

E normala aceea secretie, de obicei apare inainte de a'ti veni mensturatia, e posibil sa intalnesti si secreti rosu-maroni, sunt absolut normale si nu ai de ce sa iti faci griji de ele.

| DimLight a răspuns:

Orez cu lapte

| Azµre a răspuns:

Vizită la medic dacă secreția este în exces! Nu te lua după toată lumea că este normal. Poate fi un început de candidoză.

| papusica987 a răspuns:

Buna daca curge putin e ok, insa daca curge intr-o can titate mai mare, isi schimba culoarea si mai ai si alte simptome ar trebui sa mergi la medic.

| cici96 a răspuns:

"chestia aia alba" este secretie vaginala este semn ca iti va veni menstruatia!
nu trebuie sa-ti faci griji:*

| gabi13579 a răspuns:

Este normal dar daca ti se vor scurge si secretii maronii sau verzi e bine sa vizitezi un ginecoloc caci acest lichid protejeaja vaginul de microbi iar daca secretia este maronie poti avea probleme grave. in schimb de acum poti astepta sa iti vina menstruatia si iti vei da seama doar cand incepe sa iti curga mai mult, fiind semn ca menstruatia e aproape

| Intrebaricuraspunslogic a răspuns:

Ti se intampla des asta sau rar?