| FatFrumosDinLacrima a întrebat:

O metoda, cu care imi albesc dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se pot face "tratamente de albire" la stomatolog - depinde ce vârstă ai...

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.medici-stomatologi.ro/infodent/tratament-albire-dinti

http://www.dental-med.ro/......osi-49.htm

http://www.nomasvello.ro/tratament-albire-dentara-led--esthetic.html

Toate cele bune.

| PedoBarbie a răspuns:

*unserious* Dai cu var.
*serios mode* Te speli pe dinţi, îi albeşti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Periatul de 3 ori pe zi (cate 3 min) si bicarbonatul de sodiu asta daca nu vrei sa te duci la dentist

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| darriya a răspuns:

Pasta de dinti Splat blackwood.este pentru albirea dintiilor costa 30lei in farmacii!

| einenebun23 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda e putin costisitoare este dentistul dar functioneaza 100%. Mai este si metoda cu bicarbonatul.

| NopeCheers a răspuns:

O Pasta de dinti Colgate, sau dicarbonat sau dentistul tu alegi, sau incerci niste menta cu zahar.

| MyGoodLife a răspuns:

1.Pasta de dinti Colgate Max White.
2.Te duci la dentist si iti rezolva el...

| MyGoodLife a răspuns:

Funda?

| allexxys a răspuns:

Bunaaa:p
Paaai cea mai usoara si folosita metoda de albire a adintilor, este sa te speli pe dinti de trei ori pe zi. (Dar sa ai o periuta si o pasta de dinti ca lumea.)
Saau daca nu, mai exista si metoda cu benzi de albire a dintilor:p le gasesti la farmacie.
Baftaa!

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna poti sa incerci tratamentul cu lamaia, cu bicarbonat de sodiu, cu capsuna coapta ( o capsuna coapta o faci o pasta cu o lingurita de bicarbonat de sodiu si o folosesti ca pasta de dinti ) dupa fiecare masa poti sa-ti clatesti gura cu ceai verde ( distruge placa bacteriana ) poti sa te duci la dentist pentru albire dar mi se pare sa afecteza zmaltul si este de evitat sa bei cafea si ceai nnegru sa mananci dulciuri si grasimi. Dar si pasta de dinti este importanta.

| EnTuZiAsM a răspuns:

Poti incerca cu pasta de dinti... sau sare... sau du-te la dentist

| yosoimedy a răspuns:

Incearca sa iti periezi dintii cu bicarbonat de sodiu.