| AliinaSomerhalder a întrebat:

O prietena de-a mea a slabit 7 kg in prima etapa adica in 2 saptamani. Ea nu a facut nici sport si nici nu a baut 2L de apa pe zi. Eu am nceput sa o tin de 2 zile si fac si sport si beau si apa cred ca voi slabi mai mult dar vreau sa stiu daca a mai incercat cineva dieta aceasta si ce stiti despre ea.
Regim de slabit pe baza de proteine
Etapa I= 2 saptamani
- carne de orice fel si peste, in orice cantitate, fiarta sau fripta
- oua in orice cantitate – fierte
- grasimi: slanina, unt, margarina, maioneza
- supa de carne ( goala, fara zarzavat, fara nimic in ea)
- branza, telemea, cascaval
- orice fel de mezeluri
- masline
- castraveti de gradina sau de sera
- muraturi ( in afara celor care sunt cu zahar )
- orice fel de condimente ( sare, piper, boia, mustar )
- apa la discretie ( ceai, cafea naturala, fara zahar, doar zaharina)

Etapa II= 2 saptamani
La alimentele din etapa I se adauga salata verde, varza, telina, dovleac, ardei gras.

Etapa III= 2 saptamani
La alimentele de pana acum se adauga ceapa si usturoi in mancare, fasole vrede, rosii, ardei iute si fructe ( numai visine, capsuni, zmeura, mure, sucul de la o lamiae )

Etapa IV= 2 saptamani
Se adauga toate zarzavaturile, smantana, ciuperci, sfecla rosie ( pregatita fara zahar )

Concluzii:
- dupa 4 zile, slabirea este brusca in prima etapa
- se poate slabi in 2 luni intre 12 si 17 kg pentru. femei si intre 15 si 20 kg pentru. barbate
Atentie!
- a nu se consuma deloc apa minerala sau bauturi alcoolice, orice fel de sucuri sau fructe
- o cafea cu zahar, o guma de mestecat, o inghetata, o gura de alcool intrerupe intregul process cu 8 zile. Orice alimente sunt interzise

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si nu ti-a spus cum se simte? La 7 kg in doua saptamani se numeste infometare.

| neutrino a răspuns:

In curand ea va pune pe ea min. 10 kg.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca cineva slabeste fara sport ( si asa repede ) atunci persoana respectiva este REDUSA MINTAL.

Nu ne intereseaza sa copiem asemenea oameni

| Celcareajuta a răspuns:

Primele kilograme care se dau jos (atat de repede) reprezinta continutul tubului digestiv, apa, grasime (poate si putina masa musculara). Cea din urma intr-o masura foarte foarte mica. Acest regim d.p.d.v. medical nu este chiar asa ok(cu grasimile in exces).

Sund de acord cu neutrion ca daca nu e atenta la cum revine din aceasta dieta o sa ia repejor 10kg happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Celcareajuta):

Ar fi bine sa ia 20 kg inapoi, sau sa ajunga la spital. asa poate s-ar invata minte.

Eu as interzice doctorilor sa primeasca in spital oamenii care au tinut diete, ar trebui lasati sa moara pe coridoare.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! eu nu-ti recomand aceasta dieta pentru ca te poti ingrasa la loc dupa ce nu o mai tii! Uite, eu am slabit fff bine cu DIETA RINA-este ff simplu de tinut si poti sa mananci din toate categoriile de alimente! Te invit pe blogul meu sa citesti articolul despre Dieta Rina-sa vezi in ce consta: http://punepretpefrumusete.blogspot.ro/! Te astept cu drag pe blogul meu!