| Madalina84 a întrebat:

Oare daca la o intrecere am ajuns intr-un gard, si ma doare rau mana credeti ca e luxata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| euana05 a răspuns:

Depinde la ce intrecere. Daca la una de alergare, atunci s-ar cam putea. Daca maine te doare mai putin sau de loc atunci nu e nici o problema, dar daca te va durea la fel, sau chiar mai tare ceva nu e in regula si va trebui obligatoriu sa mergi la medic. Oricum trebuie sa ii spui mamei tale sau tatalui tau despre asta. Ma bucur ca te-am putut ajuta. Funda?

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Posibil. Dar e posibil sa fie si altceva. Siu asta doar un medic poate spune. Daca nu iti trece in doua-trei zile, e indicat sa mergi la un medic sa iti vada mina. Iar pentru chestii din astea, incearca Ben-Gay, e un unguent antiinflamator, si face minuni. Eu m-am lovit serios acum citeva zile la brat, si s-a umflat imediat, credeam ca voi avea vinataie, insa dupa ce m-am dat o singura data, a trecut dupa o ora totul. Iar la o zi dupa, se vedea doar un pic ca am fost lovit. Plus ca mi-a luat si durerea ce o aveam.

| NoNameJunior a răspuns:

Bună Mada!
Auci. cel mai probabil este luxată. eu zic să vorbeşti cu un medic urgent!