| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce cele mai multe intrebari sunt la categoria "Sanatate"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Din diferite motive (comoditate, teama, nepregatirea corespunzatoare a doctorilor din ziua de astazi...) apeleaza aici, la noi, in speranta ca poate cineva (poate in aceeasi situatie sau asemanatoare) ar putea sa-i dea o solutie celui in cauza; dar uneori poate fi gresita!

| yadora a răspuns:

Multi dintre cei care pun intrebari la categoria "sanatate" se tem de a merge la medic si astfel verifica de la unul de la altul cauzele si rezolvarea...Altii nu sunt pe deplin informati si stiind ca printre noi sunt si cadre medicale vor mai multe informatii"gratuit"... dar sunt si cazuri de exceptie si chiar necesita ajutor...Nu de aceea ne aflam aici? Sa putem da o mana de ajutor si sa impartasim din experientele noastre.