| Momo_4574 a întrebat:

Oare parul nu mai imi creste si la inaltime raman la fel din pitica din cauza faptului ca urasc lactatele si branzeturile care contin multe vitamine si calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da scumpa.Nu ai calciu daca nu consumi lactate si de aceea el stagneaza.Contin calciu branzaturile, laptele.
Ia-ti fiole de calciu sau pastile si incearca sa mai consumi si tu lactate

| claudiea79 a răspuns:

Parul poate sa iti creasca de la samponul petrolehan daca te speli cu el din 2 in 2 zile. calciu este bun pentru oase si dintii. nu o sa ai carii daca ai calciu in organism. si nu o sa ai probleme cu romatismu o sa mergi bine la batrinete. exista calciu si in farmacii. vitamine si suplimente. poti sa bei laptele cu cacao sau gris cu lapte sau orez cu lapte sau lapte cu cereale

| Incubus a răspuns:

Calciu nu gasesti doar in lactate si vitamine poti sa stai linistita(inaltimea de obicei se mosteneste si la par poate avea un efect important si stresul sau grija lui in sine, ca nu mai creste )