| Mara6392 a întrebat:

Oare s-ar putea slăbi câteva kilograme cu o dietă în care constă numa în pepene roșu și cireșe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, mai ales cu pepene.

| sierra1 a răspuns:

Cam scumpă dietă, n-o să reziste buzunarul la așa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Dar ca orice dietă restrictivă, generează probleme de sănătate, dacă este prelungită prea mult.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Nu. Si pe langa faptul ca o sa aiba urmari, gen efectul de bumerang, in cazul in care chiar iti iese. Mai ales pepenele are foarte mult zahar, deci niste kcal in plus. Sunt mai mult sanse sa slabesti in prima faza, iar mai apoi sa te ingrasi la loc sau chiar mai mult.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cirese? Ai bani? Esti burghez!

| natur a răspuns:

O dieta care ajuta la slabit si totodata este si sanatoasa este dieta mediteraneana. Vezi aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/nutritie/dieta-mediteraneana

| Kate1828 a răspuns:

Buna! Tine o dieta bazată pe legume, carne la cuptor fiarta sau pe grătar, oua fierte, iaurturi, fructe, supe si dacă simți nevoia uneori de dulce mănânca un baton proteic sau vegetal pentru ca sunt sățioase.Paine o poți înlocui cu rondele expandate ( dar nu exagera cu ele).
Îți poți face și ca mic dejun o lipie cu almette, un ou prăjit cu salata verde, te asigur ca e delicios și sănătos.In plus încearcă sa mănânci 3 mese pe zi la ore fixe.
Asa vei slabi într un mod sănătos nu infomentandu-te în halul asta.