| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Ok deci de ieri[sambata] de dimineata ma ustura gatul, peste zi a inceput sa-mi curga rau de tot nasul si sa am febra cam de 38.
Seara pe la 20:00 m-au luat si niste frisoane groznice si stare de voma.
Toata noaptea n-am dorimit din cauza nasului si frisoanelor.
Astazi parca sunt mai rau, frisoanele nu ma lasa iar nasul curge mai abundent.
Doctora mea de familie in weekend nu este deci trebuie sa ma descurc singurica.
Aaa da, si de aseara de la 8 am inceput sa iau klacid din 12h in 12h, sinupret si o pastila pentru a evita durerile de burta din cauza lipsei poftei de mancare.
Ce imi recomandati, ceva leacuri naturiste, am uitat sa va mai zic ca eu am sinuzita si alergie de la 6-7 ani, deci racelile mele sunt mai diferite fata de ale celorlalti.
Astept raspuns, multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Geordan a răspuns:

Cauta sa aduci un aprot de VITAMINA C. De obicei da rezultate mai bune decat orice alte produse gen Coldrex. etc. Poti sa duci pana la 10 pastilute de vitamina c pe zi, recomand Vitamina c cu Propolis!

| axeldavid a răspuns:

Esti gripate bea cat mai multe lichide ceaiuri sucuri naturale de fructe, ia niste vitamine, mananca fructe si o supa fierbinte ajuta intotdeauna.insanatosire grabnica.