| Bro4555 a întrebat:

Cred ca am un inceput de sinuzita sau ceva de genul asta. Ma doare in spatele ochilor, am putina febra, cand ma aplec sau fac efort ma doare zona nasului si a ochilor si am nasul infundat, ce leacuri cunoasteti pentru aceasta problema? am auzit ca in caz ca se agraveaza trebuie sa merg la spital sa imi bage niste ace pe nas, deci nici nu vreau sa aud de asa ceva, va rog sa imi recomandati niste leacuri sau eventual pastile pentru aceasta problema. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, e un inceput de sinuzita.
Pune intr-un bol apa fiarta unde pui vreo 2 plicuri de ceai de musetel parca, si stai cu un prosop in cap deasupra vasului si inhaleaza aburii aia cat de mult poti.
Nu mai stiu daca asta se facea zilnic, dar fa-o cam la 2 zile.

| Bro4555 explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru sfat, am facut asta si ma simt mai bine.

| Adry05 a răspuns (pentru Bro4555):

N-ai pentru ce, am avut si eu si metoda asta mi-a recomandat-o chiar medicul. Sa continui sa faci, sa nu te bazezi pe faptul ca ma simt mai bine ma las, macar vreo 2 saptamani. Daca te simti rau sa te duci totusi la medic, poate te trece pe tratament.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

La doctor, nu tratezi sinuzita cu leacuri babesti!