| yasmiyasminutza a întrebat:

Onorabililor. happy Buna TPU, as dori sfaturi si cum pot pentru a imi mari masa moleculara la o fata, dar atunci cand fac asta ajuta si la marirea sanilor? funditawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 78buc a răspuns:

Exercitii cit mai multe, daca vrei rezultate bune efectuiaza exercitii mai grele, iti dau la sfirsit un link, desigur ca si sinii se vor mari, fiindca acestia sunt formati din muschi.
http://www.eva.ro/cauta/results.php?go=1&terms=masa+musculara&search=

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate ar fi mai bine si ai asculta aceasta avertizare: alegi un drum prost, presarat cu dezamagiri.
Dar, fiecare pasare pe limba ei piere. Good luck!

| Zenithf a răspuns:

Dar un sfat legat de dieta totusi pot sa dau. Este bine sa ai o alimentatie diversa si sanatoasa, sa nu lipseasca nicio grupa alimentara, vezi piramida alimentatiei: http://dieta-sanatate.blogspot.ro/2010/08/noua-piramida-alimentara.html
Sanii sunt formati predominant din tesut glandular si tesut adipos, nu din muschi cum zice 78buc (nu stiu de unde o scos-o), dar sigur ca unele exercitii care solicita muschii pectorali duc la o vascularizare si un debit mai mare de sange in zona, si de asta vor beneficia si sanii. Pai, la inot trebuie sa-ti soliciti destul de mult bratele, inclusiv pectoralii, deci ar fi un sport recomandat pentru asta.

| yasmiyasminutza explică:

Musculara* ahh. imi merge greu. scuzati-ma.